VIZIUNEA ȘCOLII

Ne propunem să devenim o școală etalon care să asigure condiții optime pentru reușita fiecărui elev. Încurajăm manifestarea liberă și descoperirea de sine ca tu, elevule, să devii „cel mai bun”.

 

 

MISIUNEA ȘCOLII

Misiunea şcolii este să asigure o educaţie de calitate pentru toți elevii, în vederea integrării acestora în plan social, pentru a deveni cetăţeni activi şi responsabili, deplin conştienţi de propria lor valoare.

Ne propunem să creăm un climat stimulativ atât pentru elevi cât şi pentru cadrele didactice, care să ofere condiții optime pentru realizarea dezideratelor europene.

Dorim să implementăm proiecte de parteneriat în vederea promovării imaginii școlii, atât la nivel național cât și internațional; vom facilita schimbul de informații prin utilizarea unui sistem eficient de comunicare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *